Ak chcete v batohu odľahčiť svoju zásobu jedla, môžete spraviť iba dve veci – uspokojiť sa s menšími porciami, alebo vyradiť všetko čo v sebe obsahuje vodu. Pri balení na týždenné potulky krajom máte čo robiť, aby ste jedlo nemuseli degradovať na palivo bez chuti a pôžitku.

Stačí, aby ste nazreli do sortimentu expedičnej stravy a ihneď nájdete záchytné body, ktoré vám pomôžu spestriť svet pohánky, ryže, ovsených vločiek, šošovice, rezancov, sušeného mäsa a slaniny. Zoznamujeme sa s expedičným menu značky LYOFOOD.

Stačí pridať vodu

Nie je to nič, čo by ste nepoznali. Otvoríte vrecúško, pridáte starostlivo odmerané množstvo vody a v priebehu minút celý obsah ožije. Nezáleží na tom, či bude voda studená alebo horúca. Teplota je iba vecou komfortu a chuti, nie samotnej prípravy.

Ak by ste mali potrebné vybavenie doma, pripravili by ste si takýto balíček hoci aj z kuracieho rezňa na prírodno, zemiakového šalátu a slivkového kompótu. Hotové jedlo treba schladiť, uzavrieť do komory s veľkým podtlakom a vyčkať, kým sa zo všetkého nadobro odparí všetka voda.

Na tanieri zostane iba na prach suché torzo každého sústa, ktoré pre oživenie potrebuje jediné – vodu. V rovnakom množstve, v akom sa odparila preč. Ide o šetrné sušenie, pri ktorom sa zachovajú všetky chute, prirodzené štruktúry surovín, ale aj ich vôňa a farba. Ak by ste to skúsili so zmrzlinou, i tú by ste pripravili na dlhú expedíciu.

Jedlá ako od babičky

Balili sme v minulosti do batohu expedičné jedlá viacerých značiek, v tomto prípade to však bolo predsa len trochu iné.

Za všetkým hľadajte kuchyňu, ktorá je blízka našim končinám. Nie sú tu šťavy a omáčky ktoré v smotanovom závoji maskujú chuť fádnych surovín. Všetko čo prišlo do varenia spoľahlivo spoznáte na lyžici.

Výdatné kúsky mäsa, špenátové lístky, strúhaný syr, cestovinu, zemiaky, koreniny – to všetko v čírej omáčke ukazuje svoju pôvodnú šťavnatosť a sviežosť. Ak necháte jedlám z radu LYO EXPEDITION dostatok času na to aby späť prijali svoju vodu, neodhalíte tam žiadny podfuk či improvizáciu. Dokonca sme mali pocit, že niektoré chute sa zvýraznili  a znásobili.

Bariérové vrecúška, ktoré jedlá chránia pred starnutím už na prvý pohľad ukazujú že o veľkosť porcie nebude núdza. Po rehydrovaní môžete počítať s 500-gramovou hmotnosťou jedla, ktoré sa počíta za jednu porciu. Ak máte doma misku od Kupilky, vedzte že je to približne takýto objem jedla. Na nenáročnom treku by ste pri uskromnení mohli smelo povedať, že si tento kulinársky pôžitok vychutnajú aj dvaja ľudia.

My kvalitu jedál prirovnávame ku kuchyni starých mám – žiadna exotika, žiadne lepkavé omáčky, len svieže suroviny z príjemnej šťavnatej podobe. Spoznáte to už pri pohľade do vrecúška. Namiesto práškov sú tam samé kúsky surovín.

Je fajn, že občerstvenie môžete pojedať priamo z obalu, do ktorého ho výrobca zabalil. Ušetríte si tak umývanie riadu, ktoré môže byť pri obmedzenom prístupe k vode nepríjemnou starosťou. Zalejete, zjete, zbalíte do vrecka s odpadom a idete ďalej.

Smootie bez mixéra

Ak vám je ovocie bližšie ako kus mäsa a zvyknete si po športových výkonoch dopriať ovocné smootie, tohto návyku sa nemusíte vzdať ani na horách. Či už sa oddávate behu, alebo vás baví lezenie po skalách, túžba po rozmixovanom ovocí nemusí zostať nenaplnená.

Vyskúšali sme si to v teréne, v netradičnej kombinácii cvikly, jahôd a čiernej ríbezle. Vezmete vrecúško LYO POWDERS presypete ho do fľaše, pridáte pol litra vody a v priebehu desiatky sekúnd sa všetko dostáva do sviežej podoby.

Po chvíľke ochutnávania a skúmania sme dokázali popísať túto vitamínovú zmes a musíme povedať, že štruktúra sa v ničom nelíši od drinkov, ktoré si vyrobíte doma v mixéri. Čaká vás príjemná nádielka drobných vločiek, ktoré sú rozptýlené vo svojej šťave. Asi by ste nedokázali s istotou povedať, že nejde o čerstvo pripravený nápoj.

Troška lepšie varenie

Nech plánujete ako len chcete, predsa len so sebou nosíte aj klasiku na rýchle varenie. Obzvlášť v prípade, ak potrebujete stlačiť cenu nadol. Je tu však čosi, čo nám pomohlo otvoriť nové horizonty. Ak je možné pripraviť šetrným sušením smootie, prečo by nebolo možné siahnuť po každej surovine samostatne?

Máte radi chuť brusníc, červenej repy alebo žihľavy? I tie sú po boku ďalších dostupné v sortimente LYO POWDERS.

Odoberiete si za lyžicu či dve, pridáte k pohánke, ryži alebo ovseným vločkám a máte zasa silnú a intenzívnu chuť, ktorá sa v ničom nelíši od čerstvo zomletého ovocia, zeleniny alebo vňatí.

Pre začiatok budete mať možno veľké oči a poviete si, že v 50-gramovom vrecúšku toho priveľa nie je. Rýchlo však prídete na to, že chuť je tak silná a koncentrovaná, že jediná lyžica dokáže zázraky. Ak prejdete supermarket od jedného konca na druhý, nič podobné tam nenájdete. Sú to opäť čerstvé suroviny, ktoré boli šetrne zbavené vody.

Ak patríte medzi tých, čo na horách radi experimentujú s rýchlym varením a poteší ich každý nový prídavok v batohu, vedzte že to nie je krok do neznáma.

Dehydrované pokrmy, nápoje a suroviny LYOFOOD (od 2,80€)  nám odhalili novátorský prístup k tvorbe pokrmov v sortimente expedičných jedál. Ide o balíčky, v ktorých sa vám nebudú na lyžicu tisnúť chute severských krajín, ani unifikované euro-chute. Očakávajte domácku klasiku s vyberanými surovinami, ale aj práškové suroviny v kompaktných balíčkoch, ktorými vylepšíte svoje varenie na horách.

Je redaktorom víkendovej prílohy denníka SME, kde sa venuje témam dom, dvor, dielňa, záhrada. Záhradkárske a drobnochovateľské články publikuje v časopisoch Doma v záhrade, USS Záhrada, Recepty Prima Nápadů a Zahradnická kuchařka, o skúsenosti získané pri práci v dielni a na stavbe sa s čitateľmi delí v časopise Urob si sám. Aktívne prispieva i do časopisov Môj Dom a Tvorivé ekoBývanie.

Pridaj komentár